Vuosikokous

Heipä hei siekkiläläiset!

Siekkilä-seura ry:n sääntömääräinen vuosikokous pidetään maanantaina 2.3.2015 klo 18 Krokotiili Pub:ssa, osoite Siekkilänkatu 2. Kokouksessa on kahvitarjoilu. Tulkaa isolla porukalla keskustelemaan asuntoalueemme asioista ja päättämään seuran tulevaisuudesta.

 

2 Responses to “Vuosikokous”

 1. Tarja Leinonen Says:

  Hei! Siekkiläläiset!

  Ehdottaisin autotallikirppis-tapahtumaa torstaiksi 29.4. 2015. klo 14.00 – 19.00

  Jokaisella meillä on roinaa ja rompetta autotallit, vintit ja varastot täynnä,
  eikä jaksais/viittis niitä yleiselle kirpparille raahata.
  Siis kierrätyksen nimissä tarjotaan tavaraa halvalla tarvitseville.

  Autotalli/Pihakirppikseen ei tarvitse erillisä lupia: http://www.pihakirppis.fi/pihakirppis_ohjeet_ja_luvat.php#perusohjeet

  Olisko tässä ideaa?

  terkuin Tarja Leinonen Lugankatu 15

 2. Rituli Says:

  Hei!
  Kiitos viestistäsi. Olen muuttanut pois Siekkilästä, joten en enää ole seuran sihteeri. Vuosikokouksessa ei saatu uutta johtokuntaa kokoon, joten Siekkilä-seura on tavallaan ”pöytälaatikossa”. Leena Piskonen toimii kuitenkin tavallaan puheenjohtajana, joten hänelle voi viestitellä. Siekkilä-seura on ehdottanut yhdentymistä Lehmuskyläseuran kanssa, mutta eivät kuulemme vielä huoli!
  Terveisin Riitta Pitkänen

Leave a Reply