Sydämellisesti kiittäen!

Hyvät Suur-Saimaan Ympäriajon järjestäjien edustajat!

Mieheni Antti lähti Mobilisti-iltaan Vääksyn kanavalle. Lupasin sillä aikaa lähettää muutamia kuvamuistoja ympäriajosta yhden autokunnan pienen taskukameran linssin läpi nähtynä. Kuvien avulla (joita on paljon enemmänkin) mukavan ajotapahtuman kokemukset palaavat elävinä mieleen talventuiskuissakin.

Olemme jo vuosia ihailleet teidän järjestäjien pitkäjänteisyyttä, tarmoa, järjestelmällisyyttä ja sitkeyttä. Voimme vain kuvitella, kuinka monen ihmisen mittava työpanos vaaditaan, ennen kuin kaikki palaset loksahtavat kohdalleen. Meidän perheemme voi muiden osallistujien lailla nauttia työnne tuloksista.

Keskisuomalaisen toimittajan ja kirjailijan Aino Suholan sanoin:

“Elämän
suuressa kellossa
on yksi ainoa aika.
Nyt.”

Saimaan kauniissa rantamaisemissa rauhallisesti ajaessamme emme kaipaa minnekään, vaan tunnemme elämän olevan tässä ja nyt. Ajotapahtuma tarjoaa meille sopivasti omaa rauhaa, sosiaalisia kontakteja ja vielä tämän leikkimielisen kilpailunkin!

Sydämellisesti kiittäen

13-bangkokissa_071

Thaimaassa kokeiltiin Leenan kanssa riksaakin.  Kuva: Purasmaan kotialbumi

suloista-suvea

Suloista suvea! Terveisin Leena ja Antti

Leena ja Antti Purasmaa

Kuvagalleria Suur-Saimaan ympäriajosta

Ohessa Leenan ja Antin kuvia kaikkien iloksi. Kiitos kauniista sanoistanne ja mukavista kuvista! Ilo on meidän puolellamme! Mikä tässä on kirjoitella, kun olen innoissani näistä teidän vannoutuneiden ratinkääntäjien terveisistä. Yhteisellä mobilistiasialla ollaan!

SSYA2009 -järjestelytoimikunnan puolesta Arja Vähämäki


Tags: ,

Leave a Reply