Seuran tapahtumia tämän vuoden aikana

Lehmuskylä-seura järjestää tämän vuoden aikana mm. seuraavanlaista toimintaa:

*Lauantaina 4.5.2013 klo 13.00 alkaen Mikkelin siistiksi-kampanjaan liittyen kaupunginosan siivoustalkoot. Kokoontuminen Lehmuskylän leikkipuistoon, puistossa jaetaan jätesäkkejä ja kerrotaan tarkammat ohjeet. Seura tarjoaa talkoisiin osallistuville makkaraa ja mehua! Nyt kaikki mukaan siivoamaan!!

*Sunnuntaina 7.7.2013 teemme Siekkilä-seuran kanssa yhteisen retken Mäntyharjun kesäteatteriin (linkistä esittelyyn) katsomaan näytelmää Mooseksen penninpyörityksestä. Esitys alkaa klo 17.00. Seuratkaa Länsi-Savon järjestöpalstaa, palstalle tulee tarkemmat tiedot mm. lähtöajasta ja ilmoittautumisesta.

*Kesän aikana pidetään Lehmuskylän kaukalolla petanque-harjoituksia. Petanquesta kiinnostuneet mukaan harjoituksiin. Harjoitellaan ja osallistutaan syksyllä järjestettävään petanque-kilpailuun.

*Syyskokous marraskuussa

*Seurataan Laihalammen tilan parantemiseksi tehdyn aloitteen etenemistä

Comments are closed.